روانپزشک و متخصص اعصاب و روان

آدرس مطب ها

مطب 1: خیابان پاسداران، خیابان گل نبی، پلاک 49، طبقه چهارم، واحد 16

مطب 2: بلوار کشاورز، روبروی بیمارستان امام خمینی، پلاک ۳۷۰ طبقه اول واحد ۷

روزهای هفته

روزهای فرد

روزهای زوج

شماره تماس

021-22979460

021-66128259

بهترین متخصص اعصاب و روان

بهترین متخصص اعصاب و روان در تهران

دکتر مهدی کریمی

دکتر مهدی کریمی

مغز یک اندام پیچیده در کالبد انسان است و با این پیچیدگی احتمال بروز مشکل در عملکرد آن زیاد است. اگرچه متخصصان مغز و اعصاب از جنبه‌های خاصی از مغز و بیماری‌هایی که از آنجا شروع می‌شوند مراقبت می‌کنند، اما داشتن یک مغز سالم مهمتر است. مغز همچنین مسئول افکار، احساسات و خلق و خوی ما است، و زمانی که مشکلی در عملکرد مغز پیش می‌آید، ممکن است به یک روان‌پزشک برای حل مشکل نیاز داشته باشید. اما در اینجا میخواهیم نکاتی در مورد بهترین متخصص اعصاب و روان ذکر نماییم همچنین به بعضی از سوالات رایج پاسخ دهیم از قبیل:

 • بهترین متخصص اعصاب و روان کیست؟
 • در چه مواردی باید به متخصص اعصاب و روان مراجعه کرد؟
 • بهترین متخصص اعصاب و روان چه اقدامات درمانی انجام میدهد؟

بهترین متخصص اعصاب و روان چه اقداماتی انجام می دهد؟

روان‌پزشکان اختلالات خلقی، تفکر و رفتار را درمان می‌کنند. آنها هر گونه اختلال روانپزشکی یا بیماری روانی را ارزیابی و درمان می‌کنند. این اختلالات و بیماری ها شامل مجموعه ای از مشکلات خاص از جمله: افسردگی، اضطراب، اختلال دوقطبی، اسکیزوفرنی، اختلالات طیف اوتیسم، اختلال وسواس فکری جبری، اختلالات خوردن، اختلال استرس پس از سانحه، مسائل مربوط به سوء مصرف مواد و اختلالات شخصیت است که در حیطه تخصص یک متخصص اعصاب و روان (روانپزشک) میباشد.

در مواقعی که احساس کردید خود یا اطرافیانتان دچار علائم بیماریهای اعصاب و روان شد‌ه‌اید داشتن شماره روانپزشک برای تماس با وی و تعیین نوبت برای مشاوره توصیه اکید میشود.

متخصص اعصاب و روان چیست

روانپزشکان با استفاده از روشهایی که در اختیار دارند به بیماران کمک کنند تا با اختلالاتی که ممکن است زندگی آنها را مختل کند بتوانند کنار بیایند، مانند دارو درمانی، شوک درمانی و روان درمانی. روانپزشکان با آموزش عالی می توانند با ارائه حمایت و راه حل در مواقع بحران یا فقط کمک به مردم برای مقابله با استرس های روزانه که همه ما در مواقعی با آن مواجه هستیم، تأثیر زیادی بر بیمار و خانواده او نیز داشته باشند.

همچنین در مورد درمان افسردگی بخوانید.

چه کسانی به متخصص اعصاب و روان نیاز دارند؟

همه افراد لزوما به روانپزشک نیاز ندارند، اما مشکلات سلامت روان کاملاً رایج است. نزدیک به یک نفر از هر 5 بزرگسال امریکا با یک بیماری روانی زندگی می کند و در ایران هم به این نسبت نزدیک است. اگرچه دامنه بیماری ها و شدت آنها بسیار متفاوت است، اگر شما با چنین وضعیتی دست و پنجه نرم می کنید، یک روانپزشک می تواند کمک بزرگی محسوب شود.

وقتی به دنبال یک متخصص اعصاب و روان خوب میگردید، این نکته مهم است که به این فکر کنید میخواهید از ارتباطتتان با روانپزشک چه نتیجه ای بگیرید و نیازهای شما چه چیزهایی هستند. در بسیاری از موارد، بیماران برای دریافت دارو به روانپزشک مراجعه می کنند در حالی که روان درمانی یا مشاوره از منبع دیگری مانند روانشناس، تراپیست یا درمانگر دیگری میتواند صورت گیرد. بر خلاف روانشناسانی که معمولاً مدرک پزشکی ندارند و معمولاً نمی توانند نسخه بنویسند، متخصصین اعصاب و روان میتوانند دارو تجویز کنند. این متخصصان اغلب در هماهنگی با روانشناسان کار می‌کنند که مداخلات اضافی مانند درمان شناختی رفتاری و سایر درمان‌های مبتنی بر گفتار را ارائه می‌دهند.

نحوه یافتن بهترین متخصص اعصاب و روان

متخصص اعصاب و روان در ایران یکی از بسیاری از رشته های پزشکی است که با کمبود پزشک مواجه است. برخی از بیماران در یافتن روانپزشکی که بیماران جدید را می پذیرد مشکل دارند، و توانایی شما برای مراجعه به بهترین متخصص اعصاب و روان بسته به جایی که در کشور زندگی میکنید می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. برخی از مناطق، مانند تهران و اصفهان و کرج، روانپزشکان بسیار بیشتری نسبت به سایر مناطق روستایی و دور افتاده کشور دارند. با این حال، اگر به کمک نیاز دارید و در یافتن آن مشکل دارید میتوانید از گوگل و شبکه های اجتماعی یا مستقیما از سایتهای نوبت دهی استفاده نمائید.

 یافتن متخصص اعصاب و روان

همچنین در مورد درمان شخصیت ضد اجتماعی بخوانید.

مراجعه به مطب متخصص اعصاب و روان

برای کمک به اولین بازدیدتان در جلسه اول که تا حد امکان سازنده باشد، متخصص اعصاب و روان از بیمارانش می‌خواهد که تمام داروهایی را که مصرف می‌کنند از جمله مکمل‌ها یا داروهای بدون نسخه همراه داشته باشند تا بتواند دقیقاً ببیند چه چیزهایی مصرف می‌کنند تا تداخلات احتمالی بررسی شود. بیماران در صورت تمایل، بهتر است یکی از عزیزان خود را در قرار ملاقات با متخصص اعصاب و روان بیاورند. اجباری نیست، اما برخی از بیماران آن را مفید می دانند.

همچنین دانستن سابقه خانوادگی بیماری روانی مهم است. اختلالات روانپزشکی زیادی وجود دارد که توسط هیچ چیز در محیط ایجاد نمیشود، بلکه افراد از نظر بیولوژیکی به همان شکلی که ممکن است از نظر بیولوژیکی مستعد ابتلا به سایر بیماری های پزشکی مانند دیابت باشند، مستعد بیماری های روان هستند. بنابراین، دانستن سابقه خانوادگی شما می تواند بخش مهمی از حل پازل باشد.

به طور مشابه، دانستن تاریخچه شخص خودتان نیز مهم است. علائم شما از چه زمانی و چگونه شروع شد؟ آیا آنها در طول زمان تغییر کرده اند؟ کدام داروها را در گذشته امتحان کرده اید؟ آیا به هیچ دارو یا عوارض دیگری از درمان هایی که قبلاً دریافت کرده اید، حساسیت داشته اید؟ روانپزشک شما احتمالاً همه این سؤالات و موارد دیگر را می پرسد، بنابراین آماده بودن با پاسخ ها می تواند به سازنده تر شدن جلسه شما کمک کند.

بهترین روانپزشک

نکات تکمیلی در مراجعه مطب به متخصص اعصاب و روان

علاوه بر آوردن داروها و تاریخچه‌تان، مهم است که تمایل داشته باشید در مورد آنچه در زندگی‌تان می‌گذرد صادق باشید. مردم از به اشتراک گذاشتن آنچه واقعاً در دنیای درونی آنها می گذرد بسیار می ترسند. اما می توانم بهتان بگویم که روانپزشکان همه چیز را دیده و شنیده اند پس تقریباً هیچ چیز نمیتوانید به روانپزشکتان بگویید که شگفت زده شود.

مهم است بدانید که وقتی به یک متخصص اعصاب و روان مراجعه میکنید، یک فضای امن برای شما است. کار من و همکارانم کمک به شماست که بهتر شوید و شما باید تقریبا هرچیزی که میتواند در روند درمانتان مثبت تلقی شود را با من و دیگر روانپزشکان در میان بگذارید. طبیعتا صحبت کردن در مورد آنها شاید سخت بنظر برسد چون شاید قبلاً هرگز آنها را با شخص دیگری به اشتراک نگذاشته باشید.

ترس از به اشتراک گذاشتن آنچه واقعاً اتفاق می‌افتد ممکن است ناشی از انگی باشد که هنوز سرسختانه در مورد مسائل مربوط به سلامت روان وجود دارد، اما می‌خواهم بیماران و مراجعه کنندگانم بدانند تمایل به اشتراک‌گذاری جزئیات به متخصص روانپزشک کمک می‌کند تا تشخیص درستی داشته باشد و بتواند کمک بهتری کنند. و البته مهم است که احساس کنید شنیده می شوید.

همچنین در مورد مصرف آمفتامین بخوانید.

ویژگی های متخصص اعصاب و روان

ویژگی هایی که برای بهترین متخصص اعصاب و روان ایجاد می کند، همان ویژگی هایی است که به طور کلی برای یک پزشک خوب وجود دارد، یعنی کسی که بصورت مایل بنشیند، با دقت گوش کند و داستان شما را بشنود و علائم شما را در زمینه سلامت کلی پزشکی و روان شما درک کند. آنها همچنین باید تمایل به همکاری واقعی با شما در زمینه درمان باشند تا بفهمند کدام رویکرد درمانی منطقی‌تر است.

بهترین متخصص اعصاب و روان به شما مشاوره ای دقیق و صادقانه ارائه میکند. وی همچنین در نظر میگیرد که شما در چه شرایطی قرار دارید و بهترین روش درمان برای از بین بردن حالت های روانی شما چیست.

ویژگی متخصص اعصاب و روان

بهترین متخصص اعصاب و روان تمامی سوابق و رخدادهایی که موجب بروز بیماریتان شده است را جویا میشود و از این طریق کمک میکند که انتخابی صحیح برای شیوه های درمان بیمار در نظر بگیرد. ممکن است که روش های مختلفی برای درمان اختلالات و مشکلات شما وجود داشته باشند اما بهترین متخصص اعصاب و روان به خوبی و بدون در نظر گرفتن ابعاد مالی آن گزینه ی ایده آل و متناسب با شرایط مراجعه کننده را پیشنهاد می دهد.

اگر با روانپزشک خود ملاقات می کنید و چیزی به نظرتان درست نیست یا دکتر عجله دارد، از وی توضیح بخواهید. صحبت کردن درمورد چیزی که درست به نظر نمیرسد یا سؤالاتی دارید که به آنها پاسخ داده نشده است، می تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهید که آیا این متخصص روانپزشک برای شما مناسب است یا خیر. برای مثال، اگر درباره مزایا و معایب یک داروی خاص یا سایر گزینه‌های درمانی جزئیات بیشتری بخواهید، دکتر می‌تواند به آن پاسخ دهد و رابطه می‌تواند به طور قابل توجهی بهتر شود. اگر باعث رنجش شما شدند، پس یک متخصص اعصاب و روان بهتری را پیدا کنید.

دکتر مهدی کریمی روانپزشک و متخصص اعصاب و روان

بهترین روانپزشک تهران، دکتر مهدی کریمی قادر به ارائه خدمات زیر می باشد:

 • اختلال دوقطبی
 • درمان اختلالات، افسردگی،استرس،اضطراب
 • درمان اختلال وسواس اجباری
 • اختلال کمبود توجه در بزرگسالان بیش فعالی کمبود توجه در کودکان ADHD/ADD
 • اختلال خوردن
 • اختلال اضطراب فراگیر
 • اختلال ترس، وحشت و هراس
 • اختلال استرس پس از سانحه PTSD
 • جنون جوانی
 • درمان افسردگی فصلی SAD
 • هراس اجتماعی
 • بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی
 • اختلالات جنسی، بی میلی و افزایش میل جنسی
متخصص اعصاب و روان

سوالات متداول

تفاوت روانشناس با روانپزشک چیست؟

تفاوت این دو در مدرک علمی، روش درمانی و شدت بیماری در بیمار است. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله فرق روانشناس و روانپزشک رامطالعه کنید.

فرق روانپزشک با متخصص مغز و اعصاب چیست؟

متخصصان مغز و اعصاب و روانپزشکان هر دو بر روی انواع بیماری هایی کار می‌کنند که بر مغز و ذهن بیمار تأثیر میگذارد. با این حال، متخصصان مغز و اعصاب در بیماری های فیزیولوژیکی تخصص دارند، در حالی که روانپزشکان متخصص در اختلالات روانی هستند.

برای دریافت نوبت جهت مشاوره و درمان با ما در تماس باشید.

اشتراک بگذارید...